Gminy LGD
Gmina Brańszczyk Gmina Długosiodło Gmina Jadów Gmina Klembów Gmina Poświętne Gmina Rząśnik Gmina Strachówka Gmina Tłuszcz Gmina Wołomin Gmina Wyszków Gmina Zabrodzie Gmina ZielonkaLGD „Równiny Wołomińskiej”


Ukryj pokaz
3 lutego 2016

Dzień Dawcy Szpiku w Wołominie

image001


1 lutego 2016

Wyniki konkursu „Opowiedz …” 2015

logo DL

Do lokalnego etapu konkursu „Opowiedz ….” wpłynęło 6 kart zgłoszeniowych, promujących zrealizowane projekty finansowane ze środków „Działaj Lokalnie”.

Komisja konkursowa oceniła i wyłoniła najlepsze prace.

Miejsce

Imię i nazwisko autora

Nazwa organizacji

Tytuł pracy

Praca

I

Hanna Wronka

Ochotnicza Straż Pożarna w Równem

„Wspólna integracja Równe wzbogaca”

Film

II

Anna Marszał, Katarzyna Zych

Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie

„Wakacyjna przygoda”

Reportaż multimedialny

III

Mateusz Pokraśniewicz, Beata Ryszewska – Pokraśniewicz

Fundacja RAZEM

„Zdrowo i aktywnie …

Reportaż multimedialny

IV

Michał Laskowski

UKS Ostrówek

UKS Ostrówek – Dołącz do Nas!”

Film

V

Michał Dańczyszyn

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”

Film

VI

Magdalena Białek

Sołtys i rada sołecka Jasienicy

„Mini park – aktywne i bezpieczne miejsce”

Reportaż multimedialny

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie prac i zachęcamy do udziału w nadchodzącej edycji 2016.

Zwycięzcom gratulujemy !


1 lutego 2016

Nabór wniosków na inicjatywy oddolne oraz wsparcie grup samopomocowych

NOWE LOGO FIO-ML.jpg

Nabór wniosków na inicjatywy oddolne oraz wsparcie grup samopomocowych

Chcecie odnowić plac zabaw, oczyścić staw aby stał się wspólną przestrzenią mieszkańców? A może zorganizować koncert, festiwal czy po prostu czas wolny dla dzieciaków z osiedla? Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe od 5 do 26 lutego 2016 r. mogą składać wnioski w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Uruchomione zostały dwie ścieżki działań – inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych. Mikrodotacje wynoszą od 1 500 zł do 5 000 zł, a łączna kwota do rozdysponowania to 543 000 zł.

FIO-Mazowsze Lokalnie od trzech lat wspiera młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe, dla których w tym roku powstała osobna ścieżka konkursowa. Powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Skierowany jest do każdego, kto ma pomysł na działanie lokalne, kto widzi potrzebę zmian w swoim lokalnym środowisku, kto umie zarażać zaangażowaniem innych.

Jak to zrobić?

Wejść na stronę mazowszelokalnie.pl, tam znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty i opracowania konkursowe: poradniki, regulamin, fiszki (wnioski), karta oceny fiszki, która wskazuje priorytety grantodawcy oraz karta oceny prezentacji.

Prezentacji? Tak. Ponieważ ocena wniosków na inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych jest dwuetapowa. Po złożeniu wniosku poprzez generator wniosków na stronie www.mazowszelokalnie.pl, jest on oceniany niezależnie przez grupę ekspertów, po czym projekty, które zdobyły największą pulę punktów są prezentowane przed komisją w sześciu wybranych miastach województwa mazowieckiego: Płocku, Siedlcach, Ostrołęce, Radomiu, Warszawie oraz Grodzisku Mazowieckim.

Dodatkową pomocą służą Ambasadorzy programu FIO-Mazowsze Lokalnie (ponad 30 podmiotów), do których można się zwrócić w sprawie przedyskutowania pomysłu czy złożenie wniosku. Pełną listę Ambasadorów wraz z ich obszarem działania znajdą Państwo na stronie.

Jakie projekty otrzymują dofinansowanie?

W ramach ścieżki „inicjatywy oddolne”, projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, które inicjują wspólne przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego
w lokalnych społecznościach.

Komisja oceniająca wnioski będzie zwracać uwagę na cztery główne obszary jak: zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, forma projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

W ramach ścieżki „wsparcie grup samopomocowych” wspierane będą takie projekty, które wnoszą nowe działania i nową jakość do prowadzonych działań. Nie będą finansowane typowe i stałe formy wsparcia dotychczas stosowane w danej grupie. Dzięki temu uczestnicy będą mogli podjąć inicjatywy, na które do tej pory nie mieli środków. Grupa samopomocowa rozumiana jest jako grupa ukierunkowana na pokonywanie problemu: chorób, problemów natury psychicznej albo socjalnej, które dotyczą bezpośrednio jej członków albo ich bliskich

Jako inspiracja mogą posłużyć projekty ubiegłoroczne, dostępne na stronie www.mazowszeloklanie.pl oraz na fb FIO-Mazowsze Lokalnie.

W 2015 – 3 tys. osób przy wsparciu 1800 wolontariuszy zrobiło 184 projekty w 36 powiatach dla ponad 36 tys. odbiorców. Dołącz do tej grupy!

Więcej informacji na stronie www.mazowszelokalnie.pl


26 stycznia 2016

Konkurs „Opowiedz ….” 2015

Do lokalnego etapu konkursu „Opowiedz …” 2015 swoje prace zgłosiło sześciu grantobiorców, promujących zrealizowane projekty w ramach Programu „Działaj Lokalnie IX”:

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenie swoich prac i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji 2016.


25 stycznia 2016

Równać szanse 2016

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych mających siedzibę i działających w miejscowościach do 20 tys mieszkańców, działających na rzecz młodzieży. Ogólnopolski konkurs realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży http://rownacszanse.pl. Szczegóły w załączeniu:

ogloszenie_Rownac_Szanse_2016


31 grudnia 2015

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2014-2020

LSR LGD RW 2014-2020


29 grudnia 2015

Jesień z Teatrem Zygzak

logo DLZespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza to organizacja społeczna działająca od 2013 roku przy Stowarzyszeniu „Kastor- Inicjatywa dla Rozwoju”, znana nie tylko w swoim mieście rodzinnym czy powiecie, ale i dalej w Polsce, dzięki występom w wielu miejscowościach.

Ostatnio tłuszczański teatr trzykrotnie wystawił swoją debiutancką sztukę pt. „Oświadczyny”. Kolejno: 27 listopada 2015 w Jadowie, 28 listopada w Wołominie i 17 grudnia w Klembowie. Na wszystkich spektaklach licznie zgromadzona publiczność miała okazję nie tylko obejrzeć teatralną adaptację dzieła Antoniego Czechowa i przy tym dobrze się bawić, ale także podziwiać kunszt aktorski występujących, ich zdolności krasomówcze, mimiczne, taneczne i wdzięk osobisty. A to wszystko wypracowane pod czujnym okiem reżyserki, Aurelii Sobczak, której należą się duże brawa – za wniesioną ogromną pracę, a przede wszystkim za cywilną odwagę podjęcia się wyreżyserowania sztuki z udziałem amatorów i uczynienia z nich aktorów wcale nie gorszych od zawodowców. „Nigdy wcześniej nie myślałam że w moim poważnym wieku przeżyję tak wielką przygodę swojego życia”- mówi Pani Janina Stryjek, odtwórczyni roli Marii Stiepanownej. „Tak się cieszę, że mogłam z Wami grać” – powiedziała z nieukrywaną radością swoim partnerom scenicznym. Pan Teodor Więch, z zawodu nauczyciel, student Uniwersytetu Trzeciego Wieku, twierdzi, że granie przynosi mu ogromną satysfakcję i do tego pozwoliło mu na spełnienie marzenia – tak długo wyczekiwanej popularności w społeczeństwie. „Jestem sławny…”- mówi z ironicznym uśmiechem. To miłe, kiedy ludzie robią coś z pasją i na dodatek świat ma z nich pożytek. „Przyjeżdżajcie do nas w przyszłości, będziemy czekać na kolejne wasze sztuki”- to słowa wdzięcznej i niezwykle żywo reagującej publiczności z Klembowa, gdzie teatr zawitał po raz pierwszy.

W ramach projektu ”Wejdź do teatru”, realizowanego przez Zespół Teatralny „Zygzak,” 19 grudnia 2015 roku w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbyła się premiera spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie” na podstawie tekstu E. E. Schmitta. Autorowi udała się nie lada sztuka: napisał dramat, który czyta się jak najbardziej wciągającą powieść. Tak też było z wystawionym spektaklem – trzymał widza w napięciu aż do samego końca. Akcja dzieje się w mieszkaniu państwa Sobiri, malarki i pisarza. Jest to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów opowieść o związku dwojga kochających się ludzi. Co zostało między nimi po tylu latach małżeństwa? Dwoje aktorów: Monika Godlewska jako Lisa i Mariusz Szczeciński jako Gilles zagrali swoje role brawurowo, z nieoczekiwanym profesjonalizmem, ujawniając przy tym skrywane dotąd talenty. Reżyserka ma pełne prawo być dumna ze swoich podopiecznych. To właśnie ona pomogła wydobyć na światło dzienne aktorskie umiejętności menedżerki „Zygzaka”, jak również umożliwiła szlifowanie warsztatu aktorskiego Panu Mariuszowi, studentowi drugiego roku szkoły aktorskiej.

Tegoroczne działania tłuszczańskiej grupy teatralnej były dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” oraz Gminy Tłuszcz. Spektakle były współorganizowane przez Powiat Wołomiński.

W 2016 roku „Zygzak” szykuje nowy spektakl. Tym razem będzie to musical oparty na utworach z bajek Disneya. Z pewnością niejednokrotnie wrócą na scenę „Oświadczyny” i „Małe zbrodnie małżeńskie”. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.teatrzygzak.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o repertuarze „Zygzaka”.

Tekst: Małgorzata Godlewska
Źródło: www.teatrzygzak.pl


23 grudnia 2015

Walne Zgromadzenie Członków LGD

W imieniu Zarządu LGD zwołuję XXI Walne Zgromadzenie Członków LGD. Walne Zgromadzenie odbędzie się w dniu 30.XII.2015 r. (środa) o godz. 16.00 I termin (II termin 16.30) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie ul. Jana Pawła II 17.

Proponowany porządek obrad:

 • Otwarcie obrad
 • Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania
 • Przedstawienie projektu LSR i dyskusja
 • Podjęcie uchwał w sprawach:
  • a) Uchwalenia LSR na lata 2014 – 2020
  • b) Uchwalenia regulaminu Rady LGD
  • c)Uchwalenia regulaminu Zespołu ds. konsultacji planowanych do wsparcia operacji
  • d) Przyjęcia Lokalnych Kryteriów Wyboru operacji/grantów oraz Procedur wyboru operacji/grantów/operacji własnych
 • Dyskusja, sprawy różne.
 • Zamknięcie obrad

Po zakończeniu obrad Walnego Zgromadzenia serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowo – noworoczne.

Rafała Rozpara
Prezes LGD


22 grudnia 2015

Lokalna Strategia Rozwoju LGD „Równiny Wołomińskiej” na lata 2014 – 2020

Poniżej prezentujemy projekt Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 LGD „RW”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z projektem oraz do zgłaszanie uwag do dnia 28 grudnia do godz. 12.00.
Uwagi można zgłaszać osobiście w biurze LGD (05-240 Tłuszcz, ul. Warszawska 4), emailem (biuro@lgdrw.pl) lub telefonicznie tel. 29 649 18 31

Lokalna Strategia Rozwoju


22 grudnia 2015

Życzenia świąteczne

wesołych_świątPartnerzy:

Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
Stowarzyszenie Kapitał - Praca - Rozwój
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9Liga Bobra
Liga Bobra


Projekty współpracy: